loader logo loader anim
E-shop Poptávka plotu

Kdo jsme

Cesta, kterou jsme od prvotní myšlenky vyrábět ploty s tradicí prošli, byla dlouhá a naučila nás, že vše, co chceme dělat kvalitně, vyžaduje plné nasazení, vytrvalost a trpělivost. Také jsme pochopili, že jen neustálý vývoj a inovace, zlepšování technologií a každodenní praxe nám umožňuje nabídnout vám tu nejvyšší kvalitu a osobní přístup.

“Vše opravdové se musí zrodit z nadšení, chutě do práce a každodenní dřiny, ale to je jen část úspěchu. Pro udržitelný byznys je nezbytný dobře sehraný tým. Naše firma je jedna velká rodina. Každý umí něco a navzájem se dobře doplňujeme.”

Jaroslav Bednář, majitel firmy Bekr Servis
Spojení se s tradicí

Moje cesta k plotům, vyrobených tradičním způsobem, začala tak, když jsem sháněl stylový plot pro svou roubenku, která se nachází na kraji Českomoravské vysočiny. Je to oblast s celou řadou historických nemovitostí, chalup a roubenek, přesně takových, jaké je známe ze starých fotografií. Soulad s přírodou byl pro mě vždy rozhodující a tak představa opatřit můj pozemek dřevěným plotem, který bude vypadat přesně, jako ze starých pohádek, mě dovedla ke hledání firmy, která by plot vyrobila. K mému překvapení jsem však nenalezl ani jednu. Rozhodl jsem se využít zkušenosti z minulého podnikání a vyrobit si plot tradičním způsobem sám.

Zkušenosti jsem hledal až z Norska

Hledání „zapomenuté“ tradice mě dovedlo k odborníkovi se zkušenostmi serverského srubařského řemesla. Od něho jsem se naučil techniky starých lidových umění ke zpracování dřeva. Učil jsem se i od místních starých mistrů. Hledal jsem nejlepší vhodný materiál, pronikal do staré řemeslné výroby a získával zkušenosti, aby konečný výsledek mé práce, byl co nejlepší. Naučil jsem se technologii opracovávání dřeva pomocí pořízů a ručních nástrojů, jenž vycházejí ze staleté tradice. Ruční nástroje se staly nedílnou součástí naší výroby a díky nim naše ploty vypadají tak přirozeně a zachovávají si jedinečnou strukturu dřeva.

První plot jsem si vyrobil sám

První plot jsem si vyrobil kompletně sám. Natěžil jsem dřevo z místních lesů, jednotlivé kmeny vlastnoručně opracoval a následně začal řešit, jak vše spojit dohromady. Nelíbila se mi technologie konkurenčních plotů a tak jsem vyvinul technologii vlastní, aby naše ploty co nejvíce korespondovaly s původním provedením, s minimální viditelností kovových prvků a co nejdelší životností plotu.

Rozjezd podnikání

Zájem o můj plot mi potvrdil, že výroba tradičních dřevěných plotů bude fungovat a já se naplno pustil do podnikání. Svůj plot jsem použil jako referenci, založil webové stránky a začal vyrábět ploty pro své známé v blízkém okolí. V té době jsem ještě neměl výrobní halu a tak jsem musel dřevo zpracovávat ve venkovních prostorách.

Zefektivnění výroby

Postupem času jsem zdokonalil výrobní postupy a přibral další řemeslníky. Zakázky začaly narůstat a abychom mohli uspokojit větší poptávku, zakoupili jsme výrobní halu v Poličce a po rekonstrukci zefektivnili celou výrobu.

Vyrábíme ploty pro vás

Na začátku výroby jsme zpracovávali desítky zakázek ročně. Dnes jsou jich řádově stovky. Ploty a ohrady vyrábíme pro chaty, chalupy, penziony, zemědělské usedlosti, farmy, kostely, skanzeny a historické památky. V současné době jsou našimi zákazníky i majitelé moderních novostaveb, majitelé firem a velkých podniků, kteří si užívají návrat k přírodě díky jejímu jedinečnému stylu života.